Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy RDLP Olsztyn z medalami zawodów drwali

W dniach 10-11 czerwca odbył się ogólnopolski XIII Konkurs Umiejętności Leśnych imienia Wacława Jatczaka w Rucianym-Nidzie. Zawody były rozgrywane w pięciu konkurencjach, mających za zadanie jak najlepiej odzwierciedlić kunszt pracy drwala: ścinka drzewa, okrzesywanie, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinacyjna oraz precyzyjna. W każdej z nich liczy się czas oraz maksymalna dokładność wykonania, za które przyznawane są punkty.

Wśród zawodników znaleźli się trzej leśnicy z terenu  RDLP w Olsztynie: Adam Dobreńko - Nadleśnictwo Młynary, Piotr Oman - Nadleśnictwo Dobrocin i Adam Wawrzak - Nadleśnictwo Zaporowo. Zmagania trwały dwa dni, pierwszego dnia w lesie na powierzchni zrębowej, a drugiego na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem - Nidzie. Zmienne warunki atmosferyczne na zrębie utrudniały ścinkę zawodnikom, ale nie popsuły dobrych nastrojów i przyjaznej aury zawodów.

Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na rozdanie medali i wręczenie nagród, a były one przyznawane za każdą konkurencję oraz w klasyfikacji ogólnej (sumowane punkty pięciu konkurencji). Nasi koledzy zdobyli łącznie 5 medali:

– Adam Wawrzak - 2 m-ce przerzynka precyzyjna, 3 m-ce okrzesywanie, oraz 2 m-ce w klasyfikacji ogólnej.

– Adam Dobreńko – 1 m-ce przerzynka precyzyjna, 3 m-ce przerzynka kombinacyjna,

W zawodach wzięło udział 16 zawodników, w tym jedna kobieta.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie:

 http://www.kul.zsl.org.pl/wyniki

Relacja z zawodów na wesoło na stronie:

https://www.facebook.com/miesiecznik.drwal/photos/pcb.4120755314681239/4120703261353111/